19 yıldır hepimizin ortak sevdası…

GALATASARAY SPOR KULÜBÜMÜZÜN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA KATILDIK
GALATASARAY SPOR KULÜBÜMÜZÜN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA KATILDIK

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Başkan Dursun Aydın Özbek ilk olarak kürsüye gelerek Genel Kurul oturumunu yönetecek divan kurulu başkanının seçimini hazirunun oylarına sundu. Asena Yılmazkaya Dinçbaylı, Genel Kurulun divan başkanı oldu ve heyetini yine hazirun oylarıyla oluşturdu. 

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından yetki istenen maddelerle ilgili lehte ve aleyhte üyelerimiz kürsüye gelerek söz aldı. Son olarak yetki istenen maddelerin tamamı (4, 4.1, 4.2, 4.2.1, 4.2.2, 4.3, 4.4, 4.5, 4.6, 4.7)   genel kurulun oylamasıyla kabul edildi.

Başkan Dursun Aydın Özbek, gündem maddelerinin onaylanması sonrasında şu konuşmayı yaptı:

Sayın Divan, değerli hazirun. Öncelikle hepinize şahsıma ve yönetimime verdiğiniz yetkilerden, gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Elbette Galatasaray için bu çok önemli Genel Kurulda Galatasaray için Galatasaray'ın geleceğini oluşturacak projelerle ilgili çok güzel tartışmalar oldu. Her konuşmacıdan ileride cevaplamak üzere bazı notlar aldım. Bugün Genel Kurulda bir şey ortaya çıktı. O da şu. Demek ki eğer birbirimize konuşabiliyorsak demek ki eğer birbirimizi seviyorsak, aynı ideal uğruna hedefe gitmek üzere konuşabiliyorsak, biz çok büyük bir kulübüz.  Bugün burada konsensüs ön plana çıkmıştır. Seviyeli tartışmalar ön plana çıkmıştır ve Galatasaray'ın gereğinde birleşebileceğini, yani ayrı fikirlerin de bir zaman içinde istenildiği taktirde birleşebileceğini ve tek fikir, tek yumruk haline gelebileceğini herkese gösterdik. Daha önceki konuşmamda bir konuda Genel Kuruldan özür dilemek istiyorum. Savaş kelimesini kullandım. Galatasaray'da savaş kelimesi değil, fikir ayrılığı kelimesi olması lazımdı. Onun için kusuruma bakmayın. Özür diliyorum sizden. Şu konuda hiç merak etmeyin. Gayrimenkullerimiz elbetteki çok önemli. Bize emanet. Biz bu emaneti kutsal bir emanet olarak devraldık. İnanın ki ben ve arkadaşlarım kendi malımıza verdiğimiz değerden daha fazla değer vererek bunların değerlendirmesini yapacağız. Onun için bu güzel geçen Genel Kurulumuzda bize, bana ve Yönetim Kuruluna verdiğiniz yetkilerden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bize olan itimatınıza teşekkür ediyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Hoşça kalın.


Diğer Haberler

06/07/2024

GALATASARAY SPOR KULÜBÜMÜZÜN OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI’NA KATILDIK

Galatasaray Spor Kulübü Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Lütfi Kırdar Uluslararası...

Devamını Oku

05/07/2024

GÜN 5 TEMMUZ HEDEF 5 YILDIZ!

Galatasarayımızın, 24. şampiyonluğunun 40. gecesi kulüp üyelerimiz ile birlikte Galatasaray...

Devamını Oku

01/06/2024

24. ŞAMPİYONLUK GECEMİZİ ANKARA’DA KUTLADIK

Galatasaray’ımızın 24. şampiyonluğu coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Derneğimiz...

Devamını Oku